Data publikacji: 22 lutego 2016 przez w Aktualności Statystyka: 3478 Views

Interpelacje i odpowiedzi legnickich radnych dostępne na stronie lsio.org.pl

– Interpelacje i zapytania radnych, a także odpowiedzi ratusza są ważnym źródłem informacji o funkcjonowaniu Legnicy. Dlatego wszyscy mieszkańcy powinni mieć do nich jak najłatwiejszy dostęp – mówi Mirosław Jankowski, przewodniczący Legnickiego Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich i legnicki radny.

Interpelacje i zapytania są jednymi z najważniejszych instrumentów, jakimi radni mogą się posługiwać w swojej publicznej działalności. Dzięki nim mają szansę zainteresować prezydenta i urzędników sprawami ważnymi na mieszkańców. Ale są też doskonałym narzędziem dla samych legniczan, mogących zweryfikować, czy ten lub inny radny rzeczywiście interesuje się potrzebami danego osiedla, albo czy wypełnił złożoną im obietnicę i zainteresował się ważnym dla mieszkańców tematem.

By tak się jednak stało, interpelacje i zapytania muszą być nie tyle dostępne, co łatwo dostępne. Trudno bowiem oczekiwać by legniczanie brali urlopy z myślą o wizycie w urzędzie miasta, w celu zapoznania się z wykazem złożonych interpelacji.

Od dziś takiej konieczności nie będzie. Interpelacje i zapytania legnickich radnych, a także odpowiedzi udzielone im przez prezydenta będą dostępne na naszej stronie internetowej: www.lsio.org.pl/interpelacje

(Strona główna – > Nasze działania – > Działania towarzyszące – > Przejrzystość -> Interpelacje, zapytania)

Bezpośredni link do interpelacji znajduje się również na stronie głównej, należy kliknąć na zdjęcie Rady Miejskiej Legnicy.

W obecnej chwili możemy zapoznać się z dokumentami od rozpoczęcia obecnej kadencji samorządu do września 2015 r., ale informacje będą na bieżąco aktualizowane.

– Jako osoba działająca na rzecz przejrzystości życia publicznego, społecznik i radny, doskonale zdaję sobie sprawę z tego, jak ważną rolę w funkcjonowaniu samorządu odgrywa dostęp mieszkańców do ważnych informacji. Interpelacje i zapytania radnych, a także odpowiedzi ratusza, są właśnie taką skarbnicą wiedzy o Legnicy, dlatego wszyscy powinni mieć do nich jak najłatwiejszy dostęp. Mam nadzieję, że nasze działania pozwolą legniczanom lepiej poznać funkcjonowanie miasta i działania realizowane przez ich przedstawicieli – mówi Mirosław Jankowski, przewodniczący LSIO i legnicki radny.

Skip to content