ZAPYTANIE OFERTOWE nr 1/2017/LGOWES
Legnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich z siedzibą w Legnicy przy ul. Kościuszki 25/1, zwana dalej Zamawiającym, zaprasza do składania ofert w postępowaniu dot. świadczenia usług w zakresie przygotowania i przeprowadzenia szkoleń z zakresu ekonomii społecznej dla uczestników projektu pn. „Legnicko-Głogowski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej” realizowanego w ramach Osi Priorytetowej 9 „Włączenie społeczne”, Działanie 9.4 „Wspieranie gospodarki społecznej” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Postępowanie w przedmiocie rozeznania rynku prowadzone jest w trybie zasady konkurencyjności, określonej w Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020.
Legnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich zaprasza do złożenia oferty w trybie rozeznania rynku, której przedmiotem jest świadczenie usługi, która dotyczy wszystkich zamówień publicznych prowadzonych w ramach w/w projektu, nie przekraczających wartości 50 tys. PLN netto, tj. bez podatku od towarów i usług (VAT).
I. Zamawiający
Legnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich (LSIO)
Kościuszki 25/1
59-220 Legnica
NIP 691-230-91-96; REGON 391048937; KRS 0000190820
Osobą uprawnioną do kontaktu z Oferentami i udzielania wyjaśnień jest:
Mirosław Jankowski
tel. 76 862 58 25; e-mail: mirek@lsio.org.pl
II. Opis przedmiotu rozeznania rynku
Świadczenie usług w zakresie przygotowania i przeprowadzenia szkoleń z zakresu ekonomii społecznej dla uczestników projektu pn. „Legnicko-Głogowski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej” realizowanego w ramach Osi Priorytetowej 9 „Włączenie społeczne”, Działanie 9.4 „Wspieranie gospodarki społecznej” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w okresie od dnia podpisania umowy do 31 maja 2019 r. na terenie subregionu legnicko-głogowskiego.
Zamawiający zamierza powierzyć prowadzenie szkoleń jednej osobie / jednemu podmiotowi, zgodnie
z poniższym zakresem:
Przygotowania i przeprowadzenia szkoleń z zakresu ekonomii społecznej – max do 240 h z czego;
- 120 h w ramach usług rozwoju ekonomii społecznej oraz
- 120 h w ramach usługi wsparcia istniejących PES.
CPV: 80000000-4 usługi edukacyjne i szkoleniowe
III. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem rozeznania rynku jest przygotowanie i przeprowadzenie szkoleń z zakresu ekonomii społecznej, zgodnie z Regulaminem świadczenia usług Legnicko-Głogowskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzonego przez Zamawiającego.
2) Zamawiający dopuszcza możliwość powierzenia osobom trzecim w tym prowadzącym działalność gospodarczą przygotowanie i przeprowadzenie szkoleń z zakresu ekonomii społecznej – max do 240 h z czego;
- 120 h w ramach usług rozwoju ekonomii społecznej oraz
- 120 h w ramach usługi wsparcia istniejących PES
3) Otwarty charakter projektu uniemożliwia określenie szczegółowo zakresu tematycznego szkoleń z zakresu ekonomii społecznej oraz dokładnego wymiaru godzinowego. Wsparcie musi odpowiadać na zindywidualizowane potrzeby i predyspozycje wynikające z przeprowadzonej usługi indywidualnego poradnictwa zawodowego i psychologicznego oraz uwzględniać zapotrzebowanie zgłaszane osobiście przez uczestnika (w tym jego wiek, płeć czy stopień niepełnosprawności).
4) Zakres tematyczny szkolenia w zależności od zdiagnozowanych potrzeb i predyspozycji uczestnika powinien przyczynić się do wzrostu wiedzy i umiejętności m.in. z zakresu:
- podstaw ekonomii społecznej, i/lub
- zasad powołania podmiotów ekonomii społecznej i przedsiębiorstw społecznych z uwzględnieniem gospodarczej i statutowej działalności w sferze ekonomii społecznej ( z uwzględnieniem poszczególnych form prawnych i typów PES i PS), i/lub
- zarządzanie organizacją, planowanie strategiczne, zarządzanie finansowe, zarządzanie zasobami ludzkimi, i/lub
- aspekty prawne, finansowe, rachunkowe działalności w sferze ekonomii społecznej, i/lub
- tworzenie biznesplanów oraz marketing (w tym badanie rynku, tworzenie strategii cenowej, pozyskiwanie klientów), i/lub
- budowanie powiązań kooperacyjnych, i /lub
- zakładanie i prowadzenie PS, realizujących cele integracji społecznej i zawodowej określonej kategorii osób,
- umiejętności społeczne(budowanie szerokich powiązań kooperacyjnych w ramach partnerstw, sieci współpracy lokalnych podmiotów w celu rozwoju PS), kompetencje
- związane z pracą z osobami zagrożonymi ubóstwem i wykluczeniem społecznym i/ lub wykluczonymi społecznie, i/lub
- źródeł finansowania, i/lub
- dobrych praktyk, i/lub
- otoczenie prawne funkcjonowania przedsiębiorstw społecznych, i/lub
- księgowe i rachunkowe aspekty ekonomii społecznej, i/lub- przedsiębiorczość społeczna, i/lub
- zarządzanie w obszarach ekonomii społecznej, i/lub
- zatrudnianie, koordynacja i monitoring w przedsiębiorstwach społecznych i/lub
- marketing w działalności ekonomii społecznej i/lub
- współpraca z administracją i społecznością lokalną, i/lub
- obowiązki przedsiębiorstw społecznych, i/lub
- zagadnienie prawne w obszarze ekonomii Społecznej, i/lub
- nadzór i kontrola, i/lub
5) Uczestnicy podczas realizacji usługi szkoleniowej muszą być uwrażliwieni na obszar ochrony środowiska i modyfikacji negatywnych przyzwyczajeń w tym zakresie, również podczas obowiązków pracowniczych.
6) Ponadto prezentowane materiały szkoleniowe/ informacje/ materiały dydaktyczne musza zostać opracowane w sposób przystępny dla odbiorców o różnorodnych potrzebach, dla różnych kategorii odbiorców, sformułowane językiem łatwym do czytania i zrozumienia, prostym w treści i formie. Musi to mieć zastosowanie do różnych rodzajów informacji: pisanej (w tym do ilustracji), elektronicznej, video i audio oraz do różnych kategorii odbiorców (np. osób niedowidzących, osób niedosłyszących, osób z niepełnosprawnością intelektualną).
7) Metody szkoleń muszą być dostosowane do tematyki szkolenia, kategorii odbiorców. Materiały szkoleniowe/ dydaktyczne, przekazywane treści muszą być opracowane w sposób przełamujący stereotypy dotyczące płci/ niepełnosprawności.
8) Każdorazowo będzie stosowana ocena jakości szkoleń, a usługa szkoleniowa musi być świadczona w oparciu o metryczki szkolenia zawierające opis szkolenia, cel szkolenia, liczbę godzin, program, charakterystykę absolwenta szkolenia, profil kandydata na uczestnika szkolenia.
ZAKRES ZAMÓWIENIA
1. Zakres zamówienia obejmuje kompleksową organizację szkolenia dla 360 uczestników w tym:
- 180 uczestników z zakresu, o którym mowa w pkt. III ppkt. 1),
- 180 uczestników z zakresu, o którym mowa w pkt. III ppkt. 2),
w tym w szczególności:
1) Wynagrodzenie osoby prowadzącej szkolenie w wymiarze czasu trwania odpowiadającemu zdiagnozowanym wcześniej potrzebom,
2) Opracowanie materiałów szkoleniowych/dydaktycznych na potrzeby realizacji szkoleń*,
3) Koszt przeprowadzenia egzaminu (wynajem Sali*, koszty egzaminatora) – jeśli dotyczy),
4) Wydanie certyfikatu,
5) Ubezpieczenie NNW
UWAGA:
*Zakres, o którym mowa w ppkt. 1) – 5) musi uwzględniać potrzeby osób niepełnosprawnych.
2. Wymiar godzinowy szkoleń: Zakłada się, że zajęcia będą trwały średnio 8 godzin szkoleniowych dziennie z możliwością zmniejszenia (nie mniej niż 6 godzin szkoleniowych dziennie), celem dostosowania do potrzeb uczestników projektu. Ilość godzin uzależniona jest od programów poszczególnych szkoleń i ich zakresu tematycznego.
3. Jednostka rozliczeniowa usług szkoleniowych: 60 minut (w tym 45 minut zajęć + 15 minut przerwy).
4. Wynagrodzenie płatne zgodnie z rzeczywistymi zrealizowanymi usługami , zgodnie z zakresem zamówienia, o którym mowa w III. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA, w ppkt pod nazwą „Zakres zamówienia”
IV. TERMIN REALIZACJI USŁUGI:
Ostateczny termin wykonania zamówienia przez wykonawcę to: maj 2019 tzn. usługi będą realizowane sukcesywnie do procesu naboru uczestników do projektu, nie później niż 7 dni kalendarzowych od otrzymania od zamawiającego informacji o zaplanowanej ścieżce szkoleniowej uczestnika.
V. Ogólne OBOWIĄZKI WYKONAWCY ZWIĄZANE Z WYKONANIEM ZAMÓWIENIA:
- Organizacja i kompleksowe przeprowadzenie szkoleń,
- Kompleksowe przygotowanie procesu certyfikacji (egzaminu) – jeśli dotyczy,
- Opracowanie materiałów szkoleniowych/ dydaktycznych oraz przekazanie ich na szkoleniu każdemu uczestnikowi, uwzględniając jego potrzeby i kategorię odbiorców (zgodnie z zapisami w pkt III Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia),
- Wykonawca przekaże tematycznie opracowane materiały szkoleniowe/ dydaktyczne Zamawiającemu najdalej na 3 dni przed planowanym szkoleniem celem ich weryfikacji, zatwierdzenia i powielenia dla uczestników szkolenia.
- Zapewnienie wykwalifikowanej kadry trenerów, których doświadczenie w obszarze merytorycznym danych szkoleń to co najmniej 300 godzin szkoleń w danym obszarze tematycznym lub 3-letnie doświadczenie zawodowe w danym obszarze tematycznym. Wykonawca również zapewni egzaminatorów,
- Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia rejestru wydanych certyfikatów/ dyplomów/ zaświadczeń,
- Zapewnienie ubezpieczenia NNW dla wszystkich uczestników projektu,
- Rzetelna i terminowa, zgodna z wymaganiami projektu realizacja przedmiotu umowy, w tym prowadzenie dokumentacji, w szczególności opracowanie materiałów szkoleniowych/ dydaktycznych, przeprowadzanie testów/ankiet ex ante i ex post, przygotowanie zestawienia wyników testów wiedzy, prowadzenie ankiet ewaluacyjnych usługi szkoleniowej, monitoring szkoleń, przedstawianie Zamawiającemu programów nauczania i potwierdzeń odbioru przez uczestników materiałów szkoleniowych/ dydaktycznych, certyfikatów/ dyplomów, z uwzględnieniem dodatkowych wymagań Zamawiającego zgłaszanych podczas zajęć dotyczących indywidualnych potrzeb uczestnika, programu, zawartości merytorycznej i sposobu prowadzenia.
- Niezwłoczne przekazywanie w formie telefonicznej lub e-mailem informacji o każdym uczestniku, który opuszcza spotkania lub posiada innego rodzaju zaległości,
- Przekazywanie Zamawiającemu wszelkiej oryginalnej dokumentacji związanej z prowadzeniem zajęć, do 5 dni roboczych od zakończenia szkolenia, a zeskanowanie dokumentacji np. potwierdzeń odbioru wsparcia okołoszkoleniowego – na każde wezwanie Zamawiającego,
- Informowanie uczestników o współfinansowaniu szkolenia ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, oznaczenie miejsca odbywania szkolenia materiałami promocyjno – informacyjnymi dostarczonymi przez Zmawiającego (plakaty),
- Materiały opracowane dla uczestników powinny zostać oznaczone zgodnie z zasadami i wzorami oznaczania projektów realizowanych w ramach Programu, tj. „KSIĘGA IDENTYFIKACJI WIZUALNEJ znaku marki Fundusze Europejskie i znaków programów polityki spójności na lata 2014-2020”, dla każdego uczestnika projektu,
- Prawidłowa i efektywna realizacja powierzonych zadań,
- Zabezpieczenie przekazywanych danych osobowych, zgodnie z wymaganiami ustawy o ochronie danych osobowych,
- Archiwizacja dokumentacji związanej z realizacją usługi w ramach projektu do 31 grudnia roku następującego po złożeniu do Komisji Europejskiej zestawienia wydatków, w którym ujęto ostateczne wydatki dotyczące zakończonego Projektu. Jednakże zastrzega się, iż termin ten może ulec automatycznemu przedłużeniu, które nie wymaga podpisania aneksu, w przypadku, gdy decyzję taką podejmie Instytucja Pośrednicząca, w sposób zapewniający dostępność, poufność i bezpieczeństwo.
- Szkolenia będą świadczone na terenie subregionu legnicko-głogowskiego, tj. na terenie powiatu górowskiego, głogowskiego, polkowickiego, lubińskiego, legnickiego i m. Legnica.
- Oferent zobowiązuje się dodatkowo do regularnych spotkań z zespołem projektu w siedzibie Zamawiającego.
- Zamawiający nie ponosi kosztów związanych z dojazdem do miejsca, gdzie będzie prowadzone szkolenie. Zamawiający nie ponosi kosztów dojazdu do siedziby Zamawiającego. Czas spotkań z zespołem projektu nie wchodzi w zakres godzin przeznaczonych na szkolenia.
- Szkolenia będą świadczone w okresie od dnia podpisania umowy do 31 maja 2019 r. w wymiarze łącznie do 240 h (w zależności od zapotrzebowania Uczestników Projektu).
- Szkolenia będą świadczone na rzecz:
- podmiotów ekonomii społecznej (PES) (w rozumieniu Wytycznych w zakresie realizacji przedsięwzięć w obszarze włączenia społecznego i zwalczania ubóstwa);
- organizacji pozarządowych (NGO) planujących ekonomizację, pod warunkiem przekształcenia w przedsiębiorstwo społeczne (PS);
- osób fizycznych i osób prawnych, które planują założyć PES – w tym podmioty administracji publicznej (PAP), np. jednostki samorządu terytorialnego (JST) oraz kościelne osoby prawne;
- otoczenia PES, w tym biznesu;
- osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w pierwszej kolejności wymagających aktywizacji społecznej, w tym os. bezrobotnych znajdujących się w III profilu, tj. oddalonych od rynku pracy (w odniesieniu do osób sprofilowanych przez powiatowe urzędy pracy PUP);
- bezrobotnych z I i II profilu (w odniesieniu do osób sprofilowanych przez PUP);
- osób zatrudnionych, które zgodnie z ustawą o spółdzielniach socjalnych mogą (nie więcej niż 50% założycieli) zakładać spółdzielnie socjalne, ale bez dotacji z OWES.
- Szkolenia świadczone będą w formie bezpośredniej. Przez szkolenia bezpośrednie rozumie się szkolenia świadczone osobiście przez trenera uczestnikowi/uczestnikom w siedzibie OWES lub innym wskazanym przez Zamawiającego dogodnym dla uczestników miejscu. Szkolenia będą udzielane w ramach trzech typów usług określonych w KPRES (Krajowy Program Rozwoju Ekonomii Społecznej).
- Wykonawcy ponoszą odpowiedzialność za przeprowadzenie szkolenia na potrzeby uczestników projektu z uwzględnieniem dbałości o jak najwyższą jakość usług. Oferent samodzielnie przygotowuje oraz realizuje proces szkoleniowy.
- Zamawiający zapewnia:
a) odpowiednio wyposażoną salę szkoleniową (przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych, pozbawioną barier architektonicznych),
b) catering – lunch dla uczestników szkolenia;
c) dwie przerwy kawowe;
d) materiały szkoleniowe dla uczestników szkolenia.
VI. Zamawiający dopuszcza możliwość uzupełniającego rozeznania rynku, w wysokości nieprzekraczającej 50% wartości zamówienia publicznego, określonej w umowie.
VII. Miejsce realizacji rozeznania rynku: subregion legnicko-głogowski, w szczególności powiaty należące do subregionu I, tj. powiaty: górowski, głogowski, polkowicki, lubiński, legnicki i m. Legnica.
VIII. Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny ich spełnienia
a. Oferenci ubiegający się o zamówienie muszą posiadać niezbędną wiedzę i doświadczenie, w szczególności muszą posiadać:
- wykształcenie wyższe magisterskie;
- minimum 3-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze trenerstwa PES i PS, w tym organizacji pozarządowej prowadzącej działalność gospodarczą i spółdzielni socjalnej;
- minimum 3-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze usług trenerskich, w tym min. 300 godzin doświadczenia w prowadzeniu szkoleń w obszarze ekonomii społecznej;
Zamawiający uzna powyższe warunki za spełnione w oparciu o poprawnie wypełniony Załącznik nr 2 do Zapytania Ofertowego wraz z dokumentami potwierdzającymi posiadane wykształcenie (dyplom ukończenia studiów) i doświadczenie zawodowe (np. referencje, rekomendacje, umowy).
Udział w postępowaniu mogą brać osoby fizyczne nie prowadzące działalności gospodarczej, jak i prowadzące indywidualną działalność gospodarczą (w tym osoby prowadzące indywidualną działalność gospodarczą w ramach umowy spółki cywilnej), które będą prowadzić szkolenia osobiście. W postępowania udział mogą wziąć również osoby prawne w tym spółki. W przypadku osób prowadzących indywidualną działalność gospodarczą w ramach umowy spółki cywilnej każdy ze wspólników składa osobną ofertę w przedmiocie rozeznania rynku. Zamawiający nie dopuszcza złożenia oferty w konsorcjum.
b. Poddanie się weryfikacji w procesie akredytacji systemu ekonomii społecznej.
Zamawiający uzna powyższe warunki za spełnione w oparciu o podpisane oświadczenie zawarte w Załączniku nr 2 do Zapytania Ofertowego.
IX. Kryteria oceny ofert
Zamawiający dokona oceny ofert według następujących kryteriów:
- Cena brutto 100 %
W kryterium cena zostanie zbadana wysokość ceny brutto za jedną godzinę szkolenia. Cena brutto musi zawierać wszystkie składniki wynagrodzenia, tj. w przypadku osoby fizycznej wszystkie składniki wynagrodzenia dot. pracownika i pracodawcy, a w innych przypadkach wynagrodzenie z uwzględnieniem podatku VAT oraz składniki związane z opracowaniem materiałów szkoleniowych, etc., ujęte w niniejszym zapytaniu ofertowym).
Cena brutto jednej godziny szkolenia oferty najniższej
——————————————————————– x 100 pkt. x 100%
Cena brutto jednej godziny szkolenia oferty ocenianej
Zamawiający odrzuci ofertę zawierającą rażąco niską cenę, tj. niższą o 30% od średniej arytmetycznej cen wszystkich złożonych ofert.
X. Informacje na temat zakresu wykluczenia
Z możliwości składania ofert wyklucza się Oferentów, którzy są podmiotem powiązanym z Zamawiającym osobowo lub kapitałowo. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między beneficjentem lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu beneficjenta lub osobami wykonującymi w imieniu beneficjenta czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:
a) uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
b) posiadaniu co najmniej 10 % udziałów lub akcji,
c) pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
d) pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
XI. Termin i miejsce składania i otwarcia ofert
- Oferty należy składać w siedzibie Zamawiającego lub pocztą tradycyjną (liczy się data wpływu ofert do Zamawiającego), pod adresem:
Legnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich,
ul. Kościuszki 25/1, 59-220 Legnica
do dnia 21.04.2017 r.
- Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
- Oferty niekompletne lub zawierające błędy nie będą rozpatrywane.
- Oferent może przed upływem terminu składania ofert zmienić lub wycofać swoją ofertę.
XII. Opis sposobu przygotowania oferty:
- Oferta powinna być sporządzona wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 1.
- Oferta powinna być sporządzona w sposób czytelny w języku polskim i dostarczona w zamkniętej i opisanej kopercie z dopiskiem: Przygotowanie i przeprowadzenie szkoleń z zakresu ekonomii społecznej dla uczestników projektu pn. „Legnicko-Głogowski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej”.
- Każda strona oferty musi być parafowana.
- Oferta wraz ze wszystkimi załącznikami powinna być trwale spięta.
- Oferent może złożyć tylko jedną ofertę w postępowaniu. Złożenie większej liczby ofert spowoduje odrzucenie wszystkich ofert złożonych przez danego Oferenta.
- Oferent ponosi wszelkie koszty własne związane z przygotowaniem i złożeniem oferty, niezależnie od wyniku postępowania. Zamawiający nie odpowiada za koszty poniesione przez Oferenta w związku z przygotowaniem i złożeniem oferty.
XIII. Istotne postanowienia umowy
- W razie niewykonywania lub nienależytego wykonywania umowy przez Wykonawcę, Zamawiający może odstąpić od umowy w terminie 7 dni od dnia powzięcia informacji o przyczynie odstąpienia. Oświadczenie o wypowiedzeniu umowy dla swej ważności wymaga dochowania formy pisemnej.
- W przypadku wyżej określonym Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną w wysokości 10% całkowitego wynagrodzenia Wykonawcy, wynikającego z umowy.
- Niezależnie od kar umownych Zamawiający może dochodzić odszkodowania uzupełniającego na zasadach ogólnych.
- Zamawiający zapłaci za faktycznie przeprowadzoną ilość szkoleń na podstawie protokołu odbioru sporządzonego przez Wykonawcę, wskazującego prawidłowe wykonanie zadań, liczbę oraz ewidencję godzin w danym miesiącu kalendarzowym poświęconych na wykonanie zadań w projekcie.
- Zamawiający nie pokrywa kosztów dojazdu uczestników oraz trenerów do miejsca szkolenia.
- Zapłata zostanie dokonana w terminie do 14 dni, przelewem na konto Wykonawcy pod warunkiem posiadania środków na koncie projektu, po otrzymaniu poprawnie wystawionego rachunku/faktury, zatwierdzeniu protokołu odbioru oraz otrzymaniu niezbędnych dokumentów sporządzanych na potrzeby szkolenia i projektu.
W przypadku opóźnienia w płatności Wykonawca nie będzie dochodził odsetek za czas opóźnienia.
7. W przypadku zaangażowania w realizację zadań w ramach innych projektów finansowanych z funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności oraz działań finansowanych z innych źródeł, w tym środków własnych Zamawiającego i innych podmiotów, Wykonawca musi posiadać możliwość prawidłowej i efektywnej realizacji wszystkich zadań powierzonych w ramach zleconej usługi. Łączne zaangażowanie zawodowe osoby świadczącej usługę szkoleniową, w realizację wszystkich projektów finansowanych z funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności oraz działań finansowanych z innych źródeł, w tym środków własnych Zamawiającego i innych podmiotów, nie przekracza limitu 276 godzin wskazanego w aktualnie obowiązujących Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach EFRR, EFS oraz FS na lata 2014-2020, tj. obowiązujących na dzień złożenia protokołu odbioru pracy.
8. Limit zaangażowania zawodowego, o którym mowa w pkt 6, dotyczy wszystkich form zaangażowania zawodowego, w szczególności:
a) w przypadku stosunku pracy – uwzględnia liczbę dni roboczych w danym miesiącu wynikających ze stosunku pracy, przy czym do limitu wlicza się czas nieobecności pracownika związanej ze zwolnieniami lekarskimi i urlopem wypoczynkowym, a nie wlicza się czasu nieobecności pracownika związanej z urlopem bezpłatnym,
b) w przypadku stosunku cywilnoprawnego, samozatrudnienia oraz innych form zaangażowania –uwzględnia czas faktycznie przepracowany, w tym czas zaangażowania w ramach własnej działalności gospodarczej poza projektami (o ile dotyczy).
c) W przypadku zatrudnienia w innych projektach finansowanych z funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności wykonawca będzie składać godzinową ewidencję czasu pracy w ramach wszystkich projektów.
d) Wykonanie zadań przez Wykonawcę jest potwierdzone protokołem sporządzonym przez tę osobę, wskazującym prawidłowe wykonanie zadań, liczbę oraz ewidencję godzin w danym miesiącu kalendarzowym poświęconych na wykonanie zadań w projekcie.
9. Wykonawca oświadcza, że nie jest zatrudniony na podstawie stosunku pracy w instytucjach odpowiedzialnych za realizację RPO WD tj. Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Wałbrzychu, lub w przypadku gdy jest zatrudniony na warunkach jw. wówczas nie zachodzi konflikt interesów (w rozumieniu Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach EFRR, EFS oraz FS na lata 2014-2020) lub podwójne finansowanie.
10. W przypadku wystąpienia nieprawidłowości w zakresie spełnienia warunku, o którym mowa pkt.8, Wykonawca pokryje Zamawiającemu w pełnej wysokości szkodę jaką ten w związku ww. sytuacją poniesie.
11. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany wymagania odnośnie kwalifikowalności wynagrodzenia Wykonawcy, które mogą ulec zmianie i muszą być zgodne ze statusem prawnym na dzień podpisania umowy.
12. Wykonawca zna Standardy Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej i zobowiązuje się do ich stosowania.
13. Wykonawca poddanie się weryfikacji w procesie akredytacji systemu ekonomii społecznej.
14. Wykonawca zna obowiązujące Wytyczne w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020 i zobowiązuje się do ich stosowania.
15. Wykonawca zobowiązuje się do podnoszenia swoich kwalifikacji zgodnie ze Standardami OWES, w wymiarze 30h rocznie oraz do przedstawienia dokumentów potwierdzających podniesienie kwalifikacji, na żądanie Zamawiającego.
XIV. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w przedmiocie rozeznania rynku
- Zamawiający powiadomi Oferenta, któremu udzieli zamówienia o terminie i miejscu zawarcia umowy, telefonicznie lub drogą elektroniczną.
- Przed podpisaniem umowy Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów oceny oferty zamówienia przez Oferenta (dyplomy, referencje itp.).
- Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania w przedmiocie rozeznania rynku, w przypadku nie przyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej, które miały być przeznaczone na sfinansowanie przedmiotu zamówienia objętego rozeznaniem rynku.
- Oferent, którego propozycja usługi zostanie oceniona jako najkorzystniejsza w przedmiocie rozeznania rynku, zobowiązuje się do podpisania umowy z Zamawiającym.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo wezwania Oferentów do złożenia dodatkowych wyjaśnień lub uzupełnień.
- Oferent zobowiązany zostanie do przedłożenia aktualnego portfolio na etapie podpisania umowy.
Załączniki:
- Załącznik nr 1 – Formularz ofertowy
- Załącznik nr 2 – Wykaz potwierdzający spełnianie warunków udziału w postępowaniu
- Załącznik nr 3 – Oświadczenie o zaangażowaniu w realizację projektów
- Załącznik nr 4 – Oświadczenie o braku powiązań kapitałowych lub osobowych