Nasz Zespół

Mirosław Jankowski Mirosław Jankowski – absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego.  Współzałożyciel Legnickiego Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich. Od niemalże 20 lat związany z organizacjami pozarządowymi, które stały się jego pasją życiową i kierunkiem do osobistego rozwoju. Dziś, poprzez swoją wiedzę i zaangażowanie, wpływa na rozwój organizacji badając ich potrzeby i inspirując do działania, tym samym wzmacniając społeczeństwo obywatelskie. Na co dzień trener, doradca i konsultant specjalizujący się w zakresie współpracy pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego i organizacjami pozarządowymi. Przewodniczący Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Legnicy I i II kadencji.
.

MARTA JUZAKMarta Juzak – politolog, absolwentka Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, doradca, działaczka społeczna, specjalistka ds. rozliczeń i obsługi finansowej projektów w ramach ZPORR, PO KL, PO FIO, ASOS etc. Od 8 lat zajmuje się koordynacją i wspieraniem realizacji projektów Stowarzyszenia skierowanych do młodzieży, kobiet oraz osób starszych.

.

 

 

katarzyna_bw1Katarzyna Matijczak – politolog, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Działaczka społeczna m.in. koordynatorka legnickiego finału WOŚP oraz pierwszych dwóch edycji Legnickiej Szkoły Liderów Społecznych. W swoich działaniach społecznych zainteresowana wzmacnianiem społeczeństwa obywatelskiego oraz demokracji lokalnej w tym zachęcaniem mieszkańców Legnicy i nie tylko do aktywnego udziału w wydarzeniach, które dotyczą każdego z nas poprzez zabieranie głosu, uczestnictwo w działaniach i decyzjach, a przede wszystkim zachęcaniem do udziału w wyborach samorządowych, parlamentarnych i europejskich. Specjalistka w zakresie wszelakich „cyferek” m.in. jak radzić sobie z finansami w NGO oraz jak zarządzać i rozliczyć projekty z FIO, EOG, PO KL, PO IG, PEŚ, INTERREG IVC, ZPORR, SPO-RZL itp. Ponadto trenerka, doradczyni, koordynatorka projektów krajowych i międzynarodowych.
W wolnych chwilach podróżuje w miejsca znane i mniej znane, poszukuje muzycznych inspiracji i filmowych nowości. Obserwuje angielską Premier League, brytyjską monarchię oraz z pasją odkrywa rzymskie dolce far niente. Poszukuje wciąż nowych wyzwań i wrażeń…keep calm and swing!

pp bestPatryk Podraza – trener umiejętności interpersonalnych, na co dzień zajmujący się szkoleniami oraz współpracą Organizacji Pozarządowych z Jednostkami Samorządowymi oraz przedstawicielami Biznesu. Z wykształcenia mgr Resocjalizacji, z wieloletnią praktyką w pracy z osobami wykluczonymi społecznie, z pasją i zaangażowaniem wspiera inicjatywy dotyczące rozwoju osobistego. Miłośnik muzyki filmowej, współzałożyciel i aktywny członek organizacji społecznych m.in. legnickiego Klubu „Morsa”, a przede wszystkim szczęśliwy człowiek, ojciec i mąż.

.

DU zdjęcieDominika Urbanowicz – absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy, obecnie studiuje Administrację na Uniwersytecie Wrocławskim, działaczka społeczna. Zawodowo zajmuje się aktywizacją obywatelską młodzieży oraz osób starszych. Chętnie bierze udział w pracach na rzecz rozwoju legnickich organizacji pozarządowych. Prywatnie otwarta i ambitna osoba, pasjonatka sportu – przede wszystkim piłki siatkowej oraz ręcznej. Opiera się na przekonaniu… „Love the life you live… Live the life you love”.

.

 

.

Grzegorz WalaGrzegorz Wala – politolog, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Łączy naukową pasję miłośnika filozofii polityki z oddolnym działaniem na rzecz wzmacniania społeczeństwa obywatelskiego i zwiększania roli obywateli w życiu ich wspólnot lokalnych. W swoich społecznych działaniach zainteresowany głównie aktywizacją obywatelską mieszkańców, wsparciem rozwoju organizacji pozarządowych i przejrzystością życia publicznego. Tę ostatnią płaszczyznę realizuje również jako dziennikarz i publicysta lokalnych i regionalnych mediów. Współautor kilku projektów badawczych i publikacji LSIO, poświęconych diagnozie społeczeństwa obywatelskiego i zaangażowania mieszkańców Dolnego Śląska. Członek Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Legnicy.
.

 

MWZMarta Wiśniewska-Zawierucha – Od 2006 r. w zespole Legnickiego Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich, koordynatorka projektów; trenerka i doradca zawodowy. Od 2007 r. w RO EFS Legnica – animatorka i doradca kluczowy. Prezeska Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Rzeszówek. Razem z mieszkańcami  kreuje miejsce, w którym mieszka „Rzeszówku wiosce wśród lasów”. Moderatorka w Programie Odnowy Wsi Dolnośląskiej. Współtworzy Zielone Laboratorium – gdzie edukacja jest przyrodą inspirowana. Tworzy na XIX wiecznych dachówkach inspirowane ziołami obrazy.  Spełniona kobieta, żona, mama Stasia i Hani.

 

.

DSC_0121Julka, czyli Justyna Zielińska-Stefaniak – od 2004 r. działa w Stowarzyszeniu Inicjatyw Twórczych, gdzie do pracy z ludźmi wykorzystuje teatr jako formę edukacyjną i terapeutyczną. Współprowadzi projekt „Pogotowie Teatralne”, warsztaty terapeutyczne dla osób dotkniętych problemem choroby psychicznej. Od 2009 r., zaangażowana w realizację projektów, członkini Legnickiego Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich (m.in. projekt Regionalny Ośrodek EFS w Legnicy – animatorka i doradca kluczowy, koordynatorka kilku edycji Legnickiej Szkoły Liderów Społecznych). Od 2010 r. prezeska Legnickiego Centrum Wolontariatu, stowarzyszenia działającego na rzecz wolontariuszy oraz organizacji korzystających z ich usług.
Zawodowo: pedagożka, menedżerka kultury, biblioterapeutka, trenerka. Prywatnie: matka, żona i … właścicielka czworonoga. Nieustanie udoskonala siebie dla siebie i innych. Lubi ulotne myśli przelewać na papier. Obecnie amatorka spacerów z synem po legnickim parku.

Skip to content