Nasz Zespół

Dominika Kropiwnicka – absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, działaczka społeczna. Zawodowo zajmuje się aktywizacją osób wykluczonych społecznie w subregionie legnicko-głogowskim. Animatorka, doradczyni ogólna oraz kierownik w  Dolnośląskim Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej w Legnicy. W poprzednich latach realizowała m.in. projekty senioralne dla mieszkańców Legnicy; była specjalistką ds. informacji i promocji, a także animatorką w Regionalnym Ośrodku EFS. Miła, otwarta i ambitna osoba, pasjonatka siatkówki i koszykówki. Lubi podróże małe i duże, gdy ma do wyboru wędrówki po plaży lub wycieczki górskie… wygrywa morze i piasek. W wolnych chwilach chętnie spędza czas w gronie rodziny i znajomych grając w planszówki. Opiera się na przekonaniu… „Love the life you live… Live the life you love”.

Szymon Gawryszczak – doświadczony przedsiębiorca z ponad dwudziestoletnim stażem zawodowym. W trakcie swojej kariery założył kilkanaście firm, pełniąc rolę zarządzającego większością z nich. Jego umiejętności i determinacja zaowocowały wprowadzeniem jednej z tych firm na rynek New Connect. Ekspert w zakresie projektów finansowanych z funduszy Unii Europejskiej. Media i polityka to jego konik, co dodaje mu wszechstronności i umożliwia skuteczne poruszanie się w dynamicznym środowisku biznesowym. Jego zrozumienie mediów oraz otoczenia politycznego przekłada się na zdolność do skutecznej komunikacji i budowania pozytywnego wizerunku firm, którymi zarządza.

Paulina Piwowarczyk – doradca ogólny, animator i doradca ds. naboru, od wielu lat zaangażowana wolontariacko działalnia społeczne. Swoją przygodę z OWES rozpoczęła jako doradczyni wspierająca i doradca ds. naboru, stopniowo udzielając się także w innych zadaniach, które teraz realizuje jako animatorka lokalna. Zaczytana – zwłaszcza w kryminały – i lubiąca aktywnie spędzać wolny czas, najczęściej kierując swoje kroki w stronę górskich ścieżek.

Katarzyna Matijczak – politolożka, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, działaczka społeczna, koordynatorka projektów krajowych i międzynarodowych – ponad 18-letnie doświadczenie w zarządzaniu i rozliczaniu projektów, zarządzaniu zespołem i znajomości III sektora w teorii i praktyce. W DOWES doradczyni, edukatorka i trenerka m.in. z zakresu tworzenia Podmiotów Ekonomii Społecznej (PES), statutów (i ich zmian), doradztwo i edukacja w zakresie funkcjonowania PES i pozyskiwania funduszy na ich działania, tworzenia strategii rozwoju, komunikacji i fundraisingu. Specjalistka w zakresie wszelakich „cyferek” m.in. jak radzić sobie z finansami w PES oraz jak zarządzać i rozliczać projekty (PROO, FIO, EOG, RPO WD, PO KL, PO IG, PEŚ, INTERREG IVC, ZPORR, SPO-RZL itd. itp.). W wolnych chwilach podróżuje w miejsca znane i mniej znane, poszukuje muzycznych inspiracji i filmowych nowości, z obserwuje brytyjską monarchię oraz z pasją odkrywa rzymskie dolce far niente. Poszukuje wciąż nowych wyzwań i wrażeń…keep calm and swing!

Grzegorz Wala – absolwent nauk politycznych Uniwersytetu Wrocławskiego, doradca, edukator, trener i coach Dolnośląskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Legnicy. Ekspert ds. ekonomii społecznej, dotychczas wsparł powstanie i rozwój ok. 50 dolnośląskich PES (w tym PS). Trener umiejętności społecznych (prowadzi szkolenia m.in. z obszaru komunikacji, współpracy w grupie, pewności siebie czy redukcji stresu) oraz trener z zakresu tworzenia wniosków/ofert, tworzenia rad młodzieżowych i rad seniorów. Specjalista w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych, krajowych i europejskich. Uwielbia poszerzać swoje kompetencje. Jego najnowsze kwalifikacje to doradztwo zawodowe. Prywatnie miłośnik książek dotyczących filozofii polityki, historii i science fiction, a także tańca towarzyskiego, gier wideo i tajskiej kuchni.

Karolina Jaczewska-Szymkowiak – absolwentka Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. W OWES jestem animatorem lokalnym przyczyniając się do rozwoju lokalnych społeczności. Moja praca polega na aktywizowaniu, motywowaniu i edukowaniu ludzi, inspirując ich do świadomego życia i tworzenia pozytywnych zmian w swoim otoczeniu. W pracy wspieram inicjatywy społeczne, organizacje non-profit i przedsiębiorstwa społeczne. Poza pracą zawodową, jestem również radną Rady Miasta Legnica od 2021 roku, zaangażowaną w sprawy ekologii, bezpieczeństwa i kultury. Wspieram lokalne inicjatywy, włączając w nie lokalną społeczność. Jestem również współautorką i uczestniczką wielu projektów społecznych, takich jak Kobiety Aktywnie czy mini targi przedsiębiorczości. Prywatnie jestem mamą i żoną, miłośniczką rodzinnych spacerów na świeżym powietrzu. Moje zaangażowanie w społeczność oraz praca zarówno zawodowa, jak i społeczna, stanowią integralną część mojej codzienności, kształtując moje podejście do życia i pracy.

Paulina Czerniawska – posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami, koordynowaniu pracą zespołu, przeprowadzaniu procesu rekrutacyjnego pracowników, w doradztwie zawodowym, przeprowadzaniu wywiadów środowiskowych, warsztatów dot. rynku pracy czy umiejętności psychospołecznych. Pracuje również w projektach międzynarodowych. Aktualnie w projekcie związanym z partnerstwem publiczno-prywatnym na rzecz ekonomii społecznej i solidarnej. Doświadczenie zawodowe w zakresie ekonomii społecznej zdobyła dzięki wieloletniej współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej, gdzie obecnie pracuje na stanowisku Specjalisty ds. reintegracji zawodowej i społecznej. Poprawa jakości życia innych osób i działania edukacyjno-rozwojowe na ich rzecz od dawna stanowią ważny element jej ścieżki zawodowej o czym świadczy doświadczenie jako Społeczna Kuratorka Sądowa czy edukatorka w zakresie nauk ścisłych.

Patrycja Czynsz – od 2018 r. zaangażowana w projekty z osobami starszymi i społecznie wykluczonymi. W ramach projektu OWES dla subregionu legnicko-głogowskiego, wnosi swoje zaangażowanie i wiedzę jako doradczyni wspierająca i specjalistka ds. naboru. Po godzinach to żona i mama dwóch cudownych córek, a także pasjonatka uprawy ogrodu, gdzie każdy zakątek zielonego raju staje się dla niej oazą spokoju i relaksu. 🌸🍃

.

 

 

.

Skip to content