Data publikacji: 25 sierpnia 2014 przez w Aktualności, Projekty obecne Statystyka: 9983 Views

 Mirosław Jankowski: Wspieramy oddolne inicjatywy

– Rozpoczynamy realizację projektu OdDOLNY ŚLĄSK, w ramach którego mieszkańcy 14 powiatów ubiegać się będą mogli o 5000 zł dotacji na realizację przedsięwzięć społecznych – mówił podczas konferencji prasowej Mirosław Jankowski, przewodniczący Legnickiego Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich.

Głównym celem projektu jest zwiększenie zaangażowania mieszkańców i organizacji pozarządowych 14 powiatów Dolnego Śląska w realizację oddolnych inicjatyw obywatelskich. Stanie się to możliwe dzięki systemowemu i kompleksowemu wsparciu grup nieformalnych, grup samopomocowych oraz młodych organizacji pozarządowych.

By tak się stało, uprawnione podmioty/osoby ubiegać się będą mogły o dotację w maksymalnej wysokości 5000 zł na realizację zaplanowanych przez siebie przedsięwzięć społecznych. Dodatkowo, zainteresowani korzystać będą mogli ze wsparcia DORIS – Dolnośląskiego Ośrodka Rozwoju Inicjatyw Społecznych – świadczącego kompleksowe usługi informacyjne, animacyjne, doradcze i szkoleniowe, mające na celu wzrost efektywności składanych wniosków i realizowanych projektów.

– Wszystkie osoby zainteresowane realizacją oddolnych inicjatyw zapraszam do skorzystania z oferty, jaką daje projekt OdDOLNY ŚLĄSK – zachęca Mirosław Jankowski, przewodniczący LSIO.

„OdDOLNY ŚLĄSK” to projekt realizowany przez Legnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich w partnerstwie z Fundacją „Wrzosowa Kraina”, dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

 

Skip to content